Індустріальний парк “Біла Церква” переміг у другому етапі польського конкурсу Золота Ділянка 2020
Запропонований індустріальним парком “Біла Церква” лот промислової нерухомості визнано переможцем серед інвестиційних пропозицій від Київській області.
Індустріальний парк “Біла Церква” став переможцем другого етапу пілотного конкурсу Золота Ділянка 2020 від Київській області. На розгляд конкурсної комісії було запропоновано лот промислової нерухомості загальною площею 22 га. Промислова ділянка має правильну форму. До території підведені інженерні мережі. Поряд з ділянкою розташована автомагістраль, під’їзна дорога і залізнична станція. Ділянку включено до плану просторового розвитку білоцерківської громади. Конкурсна комісія визначила інвестиційну пропозицію, як найбільш конкурентну з-поміж інших. Пропозиція індустріального парку отримала більшу кількість балів і посіла перше місце.
«
Участь у міжнародних проєктах допомагає у розширенні кола наших контактів. Перемога у конкурсі підкреслює конкурентоспроможність пропозиції індустріального парку у галузі промислової нерухомості, її відповідність очікуванням іноземних інвесторів від розміщення виробництв на території України», — говорить директор індустріального парку “Біла Церква” Володимир Хмурич.
Конкурс Золота Ділянка 2020 є пілотним. Він охоплює вісім регіонів України, включаючи Київську область. Конкурс відбувся в рамках проєкту Польської Допомоги задля Розвитку, який спрямований на підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва. Проєкт реалізується в Україні впродовж 2018-2020 років Міністерством Фондів і Регіональної Політики Республіки Польща і співфінансується Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща. Сукупний бюджет перевищує 1,5 млн USD. Партнером проєкту є Польська Агенція Інвестицій і Торгівлі (ПАІТ). Агенція виконує функцію оператора конкурсу з девелопменту промислової нерухомості Grunt na Medal у Польщі і забезпечує підтримку пілоту в Україні.
«
Починаючи з 2005 року агенція ПАІТ проводить у Польщі конкурс інвестиційних ділянок Grunt na Medal. Конкурс надав учасникам площадку для залучення інвестицій. Близько 70% ділянок-переможців знайшли інвестора. Успіх конкурсу став натхненням для ініціації та проведення пілоту в Україні. Ми впевнені, що участь українських регіонів у конкурсі Золота Ділянка 2020 допоможе найкращим чином підготуватися до візиту потенційного інвестора й, відповідно, сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості України в цілому», — повідомила Вікторія Брага, координатор проєкту “Польської Допомоги задля Розвитку” в Україні.
Від Київщини до складу конкурсної комісії увійшли представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА та Агенції регіонального розвитку Київської області.
«
Київська область є інвестиційно привабливим регіоном. Його розташування і розвинена інфраструктура, наявна сировина база і ринок праці, промислові приміщення і земельні ділянки створюють значне підґрунтя для розміщення виробництв. Переможець конкурсу продемонстрував наскільки ефективно компанія вміє працювати з ринковими перевагами регіону і своєї локації для залучення потенційних інвесторів», — зазначила Аліна Піддубна, в.о. заступника директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації.
Переможці конкурсу матимуть можливість обмінятися досвідом з адміністрацією польських воєводств щодо просування інвестиційних ділянок і залучення інвесторів.
ДОВІДКА
Метою індустріального парку “Біла Церква” є розвиток сучасного промислового виробництва в Україні. Парк пропонує землі промислового призначення зі всією інженерною інфраструктурою та готові сучасні виробничі, логістичні і складські приміщення для оренди або купівлі. Знання і значний досвід у розвитку нерухомості дозволяє команді парку надати клієнтові комплекс сервісів і послуги для організації ефективного виробництва.
Загальна площа ІП “Біла Церква” становить понад 70 га. Ключова відмінність індустріального парку у його орієнтації на створення екосистеми та кластерів (виробничих, логістичних, інших). Цінність такого підходу для клієнта полягає у налагодженні ланцюгів постачання, зниженні часу виконання замовлень клієнтів і зменшенні виробничих витрат.
Станом на початок 2020 року резидентами індустріального парку є шість компаній. Індустріальний парк належить до проєктів UFuture.